Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
 

JEZDECKÝ KLUB RAMIR‚ o.s.

Aktuality
 
 
Koník malýZÁVODNÍ SEZÓNA 2012
 
Letošní sezóna oddílu je v režii jediné jezdkyně, naší naděje Sašky. Sedlá celkem 5 koní a objíždí s nimi závody po celé republice, ve všech třech disciplínách, drezúře, parkurech i military. Průběžné reportáže a výsledky závodů zpracovává Saška na svých osobních stránkách : http://www.konebelov.websnadno.cz/Aktuality.html
 
Radka přenechala pro závody všechny koně Sašce a zajišťuje jí technické a psychycké yes zázemí.
 
Mirka s Elien jsou kvůli zlomené chrupavce v kopytě, z letošní sezóny vyřazeny crying
 
      
 
 
Koník malýLADĚNÍ FORMY NA ZÁVODY - ZIMA 2011/2012
 
 
Soustředění a tréninky běží v plném proudu a žádné mrazy, plískanice či sněhové kalamity nejsou překážkou pro sbírání nových zkušeností a
ladění malých, malinkatých nedokonalostí jezdců nebo koníků.
 
Saška kromě víkendů v Kolesách na SCM, objíždí také nejrůznější soustředění, se všemi svými 5 koníky a dojíždí na pravidelné tréninky do
Bohuňovic. Zvláště s mladými koníky, Cairou a Titiccatte je vidět obrovské zlepšení. yes
 
Mirka začala trénovat s Idou Jančářovou a jsou i s Elien velmi spokojené a spolupráce určitě přinese očekávané zlepšení pro nastávající
sezonu. yes
 
 
 
 
Koník malýSLAVNOSTÍ VYHLÁŠENÍ STŘEDOMORAVSKÉ JEZDECKÉ LIGY NA ZÁMKU V HOLEŠOVĚ 2011
 
                                                                      
 
 
 
Koník malýMISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY OPĚT S ÚČASTÍ NAŠÍ ČLENKY !
 
Saška měla tuto sezonu docela fofry, jezdila pravidlně po závodech na třech koních, na své pony kobylce Damře, plnokrevném valachovi Oviedovi a řekněmě trochu přerostlém (jak do výšky, tak do šířky) teplokrévném Baronovi.
S Dambrou se kvalifikovala na MČR ve skocích, drezúře i všetranosti ! Na skoky a drezúru vyrazily holky v půlce srpna a na rozdíl od loňského roku se mohly zůčastnit obou mistrovských soutěží. Ve skoku si vedly velmi dobře a všechny kola šly čistě a nakonec je čekalo úžasné druhé místo (čas byl o malinko pomalejší, než u vítězky Patricie Brusové). Na drezúře zajely vyrovnané výkony a přinesly jim také druhé místo ! O měsíc později vyrazila dvojice do Loštic na MČR pony ve všetranosti, po drezúrách byly na 6.místě, cross-country šly s 20 tr.body, parkur potom čistě, s nejlepším časem. Celkem to dopadlo 4.místem.
 
K tomu všemu se tato dvojice stala mistry Zlínské oblasti ve skoku i drezúře !
 
Mistrovství České republiky ve všetranosti se zůčastnila Saška také s Oviedem a to v kategorii děti. Po drezúře jim patřilo průběžné 5.místo, cross-country přineslo 20 tr.bodů a pak také 4 tr.body poslední den na parkurech, odsunul tuto dvojici na 7.místo. V celorepublikové konkurenci ve všestranosti a vzhledem k náročnosti skoků crosu na velkých koní je to perfektní výsledek!
 
   
 
 
Koník malýÚSPĚCH JAWANY A MARKÉTY 09/2011

Abychom tady neopěvovali stále jen oficiální závodníky, s licencemi, věnujeme důležitou aktualitu také naší sympatické dvojici - Markéta Kousalová a Jawana. Vítězství na domácích hobby závodech je natolik nabudilo, že se rozhodly vyrazit na repeté, tentokrát na hobby závody v Horce nad Moravou. Vypůjčily vozík, svolaly realizační tým a už pádily vstříc úspěchům - dopadlo to velmi dobře, po rozkoukání se v první úloze Z1 ,se do toho holky pustily v druhé úloze Z3 na plný pecky a bylo z toho 3. místo (a žádný pád, sádra, fixační límec a podobné Markétiny oblíbenosti wink)

GRATULUJEME !

 

 
Koník malýDOJMY Z DOMÁCÍCH ZÁVODŮ
     
      
 
V sobotu to vše vypuklo. Po uzavření startovních listin, bylo zcela jasné, že se celý pořadatelský tým ( Mirka, Radka, Beďa, Markéta a Saša s Kikčou ) řádně zapotí, na start parkurových soutěží se postavilo celkem 71 dvojic. Počasí se postaralo o pravidelné kropení závodiště, tudíž se opravdu neprášilo, perfektním sportovní zážitkům však na kráse neubralo. Celý parkurový den zahájil parkur poníků, kde jsme se v rozeskakování dočkali prvního pádu, v zápalu boje o vítězství. Poté nastoupili větší koně na výšku 70/80 cm, kde jsme měli zástupkyni, Kikču, prvně startující na své nové kobylce Queen Ellen. Po nepřesném nájezdu na jednu z překážek následoval tzv. štyc, tzn. 4 tr.body, vylučující dvojici z rozeskakování. I přesto podaly holky velmi dobrý výkon. Soutěže ZM a Z už nabízely dramatické situace i pády, vše se však obešlo bez nutnosti lékařské péče ( což je noční můra všech pořadatelů ). Obě tyto soutěže vyhrála pravidelná účastnice závodů na Bělově Kateřina Nesrstová na koni Briga 2. Umístěným byly rozdány poháry, floty a věcné ceny a pořadatelé se s plnou vervou pustili do úpravy kolbiště pro následující drezúrní den.
 
FOTO Z PARKUROVÝCH ZÁVODŮ:
 
Avšak v noci ze soboty na neděli velmi intenzivně pršelo, řekněme lilo jako z konve a kolbiště připomínalo v neděli ráno vodní nádrž Nové Mlýny, drezúrní závody byly tedy zrušeny - přesněji přeloženy na následující sobotu 6.8.2011
 
Přesunutí termínu přineslo optimální kvalitu terénu pro drezúrní závody a společně s květinovou výzdobou, byl připraven velmi pěkný drezúrní obdélník. Na start se postavilo celkem 16 dvojic. První soutěž vyhrála domácí Saška na koni Oviedo, druhou opět domácí Markéta na koni Jawana ( ó jaké překvapení - tentokrát nespadly, přežily a dokonce vyhrály ). Holt asi dobrej oddílwink. Nakonec následovala divácky velmi oblíbená disciplína a to volná jízda na hudbu, tzv. kür, kterého se nakonec zúčastnilo 6 dvojic. Všichni měli perfektně vybrány hudební doprovody a nacvičeny volné sestavy a hlavně si to všichni zúčastnění naplno užili. Jelikož výkonnost jednotlivých závodníků se velmi lišila a šlo spíše o ukázky, nebyla tato soutěž hodnocena a vítězi se stali všichni.
 
     
 
Velmi děkujeme všem sponzorům - Městu Otrokovice, Zlínskému Kraji, firmě Drcman za věcné ceny, Gladiolandu (Jirkovi) za nádhernou květinovou výzdobu a  všem pořadatelům a pomocníkům za jejich úsilí !
 
VIDEO Z BĚLOVSKÉHO KÜR:
již brzy smiley
 
 
 
 
Koník malýPOZVÁNKA NA ZÁVODY
 
 
 
 
 
 
 
Koník malýREPORTÁŽ ZE SEZONY 2011, ANEB JAK NÁM TO ŠLAPE
Závodní sezona je v plném proudu a naše dvě reprezentantky závodí jako divé.
Hlavně Saška ze sedla téměř nezesedne. Závodí na třech koních a dalšího mladého koníka jezdí v treninku. Sehraná dvojka Sašky s Dambrou, brouzdá po parkurových, drezúrních i military soutěžích a vyhrávají co jde. Pro soutěže všestranosti přibyl Sašce úžasný Ovideo, se kterým se jí také velmi daří a zvládli společně i Zlatou podkovu v Kolesách, což už není žádný čajíček ! A aby toho nebylo málo, jezdí Saška také obrovského Barona, na němž vypadá jako vosa na bombóně, nutno ale dodat, že ho zvládá znamenitě a sbírají jedno umístění za druhým.
Mirka se vrhla v této sezóně rovnou na drezúry stupně L, což je zásadně náročnější, než loňská sezona a sbírají spíše zkušenosti na tomto stupni obtížnosti. Pokud je dobrá konstalace hvězd, dobrá nálada v hlavách obou účastnic, zejména tedy Lady Elien, zadaří se obstojný výsledek. I přes občasné neúspěchy ale dál objíždí vytrvale závody a pilují techniku.
Radka zůstává zatím v roli hlavně maminky Ondáška a "trenérky" a realizačního týmu Sašky.
Markéta se usilovně připravuje na domácí hobby drezúrní závody, kde jsme připravili veselou soutěž "kür", tedy drezúru na hudbu a uvidíme v jakém světle se tato sympatická dvojice ukáže.
   
 
 
 
Koník malýZIMNÍ SOUSTŘEDĚNÍ V OBRAZE 04/2011
 
MIRKA S ELIEN - SOYER
  
SAŠKA S DAMBROU - KOLESA
 
 
 
 
 Koník malýKLINIKA S ARTHUREM KOTTASEM 03/2011
Mirka se jako divák zúčastnila 5.3.2011 na Pánské Líše kliniky s jedním z nejlepších trenérů světa -  Arthurem Kottasem, který zde trénoval koně nejrůznějších stupňů výcviku. Bylo velmi zajímavé vidět a slyšet s jakými problémy se potýkají jezdci a jak je mají dle Kottase řešit. Nejčastěji bylo jezdcům vytýkáno přílišné přilnutí vepředu, bez správně podsazaeného a pracujícího zadku. Perfektně uvolněný a vyšlapující kůň na konci hodiny - to byl výsledek Kottasova vedení.
Nejzajímavější byl výcvik koní na stupni Grand prix, který jen tak k vidění není, Ema Jančářová s Athosem, Michal Košťál s Nemem a Juliane Weinberg s kladrubákem Joe Blackem.
 
 
 
 
 Koník malýSOUSTŘEDĚNÍ V ZIMĚ 2010/2011  01/2011
 
Radka se stala na konci ledna 2011 maminkou Ondráška (možná budoucí posila oddílu), zimní příprava tedy u ní nebyla tak úplně možná. Mirka a Saška však zimní čas využily k poctivé přípravě sebe i koní.
 
Mirka se zúčastnila série soustředění s Denisem Soyrem, který jim pomohl vyřešit nejeden problém a to zcela přirozenou, nenásilnou cestou.
 
Saška byla vybrána do série soustředění pro talentovnou mládež v Kolesách, kde jezdí se dvěma koňmi - Dambrou a Oviedem. Soustředění je zaměřeno na všestranost, učí se tedy nové věci z parkuru, drezúry a na jaře přijde na řadu již samotné terénní skákání.
 
Jelikož soustředění ještě běží - dodáme nějaké foto či video, po skončení soustředění. 
 
 
 
Koník malýGALAVEČER STŘEDOMORAVSKÉ JEZDECKÉ LIGY 11/2010
 
Od smutných věcí k těm veselejším.
20.listopadu na Holešovském zámku proběhl galavečer středomoravské jezdecké ligy, kde byly vyhlášeni nejlepší jezdci uplynulé jezdecké sezony v jednotlivých kategoriích. JK RAMIR se přes malý počet členů neměl za co stydět a členové reprezentovali na podiu celkem třikrát:
SAŠA HANÁČKOVÁ S DAMBROU - 1.MÍSTO V KATEGORII SKOKY PONY
SAŠA HANÁČKOVÁ S DAMBROU - 1.MÍSTO V KATEGORII DREZÚRA PONY
MIRKA KLVAČOVÁ S LADY ELIEN - 3.MÍSTO V KATEGORII DREZÚRA SENIOŘI 
 
 
Všichni zúčastnění byli ve večerních šatech k nepoznání a ekipa JK Ramiru byla samozřejmě nejkrásnější. Všem fotografům se tak tajil dech, že nakonec nemáme žádné foto potvrzující tu neskutečnou změnu visáže . Tak alespoň foto ze samotného předávání cen:
 
 
  
  
            Mirce předával cenu samotný mistr ČR v drezúře Fabrizio Sigismondi.
 
A alespoň jedna momentka:
 
 
 
 
 
 
15.11.2010 
 
DNES 15.11.2010 V NEDOŽITÝCH 18 LETECH ODEŠLA DO KOŇSKÉHO NEBE KLISNA EVROPKA.
EVRI, UŽÍVEJ SI NEKONEČNÝCH PASTVIN A BEZBOLESTNÝCH DNŮ.
NIKDY NA TEBE NEZAPOMENU. M.
 
 
 
 
Koník malýREPORTÁŽ Z VÍDNĚ 10/2010
       
Dne 30.10.2010 vyrazila "ekipa oddílu" ve složení Mirka, Radka, Kačka, Denča  a Markéta na velkolepý výlet do Vídně. V první řadě byla na programu návštěva Vysoké jezdecké španělské školy, což byl úžasný zážitek pro všechny zůčastněné. Byly chvíle kdy brady přihlížejících klesaly k zemi a přecházel veškerý humor. Roky tréninku koní i jezdců byl zřetelný. Největší úspěch ( naše otevřené pusinky ) měla část představení na ruce a dvou otěžích. Po hodině a půl nevěřícného koukání, představení skončilo a zájezd se přesunul do nejbližší hospůdky, kde musely devčata po tak náročném představení doplnit energii. Super vídeňský řízek přes celý talíř to zařídil. A pak nastala druhá část výletu, a to přesun do mega store Kraemer - dvouposchoďového supermarketu jen s jezdeckými potřebami . Představení ve vídeňské škole se zdálo neuvěřitelné, ale nabídka pro každou tužbu koňákovi dušičky v tomto obchodě to bylo teprve něco. Po prvním nesmělém přepočítávání EUR cen na korunky české, se rozjela pravá nákupní horečka. S plnou náručí se každá účastnice zájezdu vypotácela z obchodu a se šťastnou dušičkou v péří jsme se vydaly na cestu domů.
DOUFEJME, ŽE PODOBNÝ ZÁJEZD NEBYL POSLEDNÍ
 
 
 
Koník malýA NĚCO ZE SVĚTOVÝCH HER 09/2010
Pro nás milovníky drezúrní superstar MoorlandsTotilase byly světové hry lahůdkou a jeho volná jízda je nezapomenutelným zážitkem - viz.video
 
Koník malýSTŘÍPKY Z HOBBY ZÁVODŮ 09/2010
        
V sobotu byla na pořadu dne drezúra. Do první soutěže potvrdilo přihlášku 10 dvojic, jedna však bohužel pro pád na opracovišti do drezúry nenastoupila. Bohužel tato nenastoupivší byla právě domácí favoritka Markéta Kousalová s Jawanou, jezdkyně však byla po pádu odvezena na vyšetření do nemocnice. Další domácí reprezentanti nastoupili, jako první v rámci tréninku Mirka s Lady Elien, záhadně však v obdélníku zabloudily a odnesly si tedy 2 tr.body za omyl, Saša s Arturem ale zajeli výkon nad očekávání. Na prvním a druhém místě se tedy umístily domácí Saša a Mirka. V druhé soutěži již bylo startujících méně a to 6, na první příčku nakonec vystoupila sympatická dvojice Lucie Janásková s Chasseurem. Počasí nám v této druhé soutěži moc nepřálo a závodící dvojice i rozhodčí byly trošičku zmoklí, teplé nápoje v bufetu však potom všechny rozehřály. 
 
V neděli přišel na řadu parkur a po svěžím ránu vykouklo i sluníčko. Do parkurových soutěží bylo přihlášeno dvojic znatelně víc, od poprvé závodících dětí, přes vytrvalé nelicencované až po zkušené závodníky. Začínalo se soutěží pro pony, kde nám poníci ukázali, že ne vždy musí jít o tvrdohlavé a neposlouchací tvory. Potom následovala nejnižší soutěž pro velké koně, kde jsme měli dvě želíska v ohni, poprvné v životě startující Kristýnu s Evropou a naši šampionku Sašu s Baronem. Obě šly obě kola čistě, Kikča však z nepozornosti uzavřela kruh po odzvonění startu, což ji přineslo trestné body. Holky nám ale udělaly velkou radost, když obsadily první místo - Saška a čtvrté místo - Kikča. Soutěž "ZM" byla nejobsazenější, vyhrála ji Denisa Zmeškalová s Pretty. Další soutěž "Z" vyhrála stejná dvojice a v "ZL" se na prvním místě usmívala dvojice Simona Sviteková se Salome.
 
Floty byly připnuty, věcné ceny rozdány, úsměvy na rtech se to jen hemžilo, žádný vážný úraz nenastal, my pořadatelé jsme to přežily, tak věříme, že byly závody úspěšné a všichni se příští rok zase rádi vrátí.
Děkujeme všem kdo pomáhali se stavbou obdélníku i parkuru i se samotnými závody, Pijouskům za skvělý bufet, Gladiolandu za krásnou květinovou výzdobu, firmě Drcman za ceny a Radce s Mirkou za odvahu závody pořádat.
 
FOTO ZE ZÁVODŮ           parkury    http://fotovranik.rajce.idnes.cz/BELOV-5.9.2010_parkury/
 
                                                       drezúra    http://fotovranik.rajce.idnes.cz/BELOV_4.9.2010-drezury/
 
 
  
 
Koník malý SAŠKA S DAMBROU REPEREZENTUJÍ KLUB NA MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY PRO PONY VE VŠESTRANOSTI I VE SKOCÍCH  08/2010!
 
Velmi dobrými výsledky na závodech se kvalifikovala Saška s Dambrou jak na MČR ve všestranosti, tak na skoky i drezury.
MČR ve všestranosti se konalo v Pardubicích. Po pěkně zajeté drezuře a čistém parkuru se pohybovala dvojice na perfektním 3.místě, v neděli však přišel na řadu velmi náročný cross-country, ztížený tereném po 2 dnech vytrvaleho deště a bohužel zastavil naděje této dvojice, která se nedostala přes vodní překážku. Přesto je samotná kvalifikace a účast na MČR velkým úspěchem a moc dvojici gratujume !
MČR ve skocích a drezúře se konalo souběžně, proto si musela Saška vybrat jen jednu disciplínu a vyhrály u ní skoky. První dvě kola zajela dvojice čistě, s velmi pěkným vedením, v závěrečném kole však lehce shodily poslední překážku, což znamenalo celkové 5.místo.
Gratulujeme a děkujeme za tak výbornou reprezentaci klubu !
              
 
Koník malýPOZOR POZOR ZÁVODY PŘELOŽENY NA 4.9. - 5.9.2010
Kvůli podmáčené jízdárně i okolních prostor jsme nuceni závody v původním termínu zrušit
 
 
 
Koník malýÚSPĚCH V SOUTĚŽI VŠESTRANOSTI 06/2010
 
Saška s Dambrou se zůčastnily 19.-20.6. soutěže všestranosti pro pony v Lošticích. Po perfektním výkonu v drezúře, kde získaly 54,2 tr.bodů si toto  konto udržely i v parkuru, který přešly čistě. V neděli přišel na řadu cross-country, což byla pro dvojici naprostá novinka, nervy však udržely na uzdě a přešly bez zaváhání čistě. O tak výborně zajetém military se jim ani nesnilo a přineslo jim to nádherné 3. místo. První zkušenost a hned tak nádherný výsledek.
 
Za celý klub moc blahopřejeme !
 
 
       
 
  
  
Koník malý!!! ZMĚNA ZÁVODŮ 2010 !!!
Z důvodu zachování korektnosti závodů jsme nuceni změnit oficiální parkurové závody na hobby závody. Věříme, že to sportovním dvojicím nevezme chuť závodit, nelicencované dvojice to povzbudí k účasti a diváci zažijí i tak atraktivní podívanou.
Připravili jsme 5 parkurových soutěží (2x ponny, ZM, Z a ZL) na sobotu a tři drezurní (Z1, Z3 a L8) na neděli. 
Rozpis ke stažení hobby_zavody_2010.doc [45 KB]  
 
Koník malý SOUSTŘEDĚNÍ S ROMANEM BRAVENCEM 03/2010
Mirka s Lady Elien a tentokrát i Radka s Baronem se zůčastnili drezúrního soustředění v Těšánkách s Romanem Bravencem, jezdcem a trenérem působícím několik let v Německu. Soustředění bylo velmi poučné. Mirka si mohla porovnat posun, kterého přes zimu s Elien dosáhly a trenér jim potvrdil, že zimní píle byla úspěšná. Radka s Baronem se vydala na soustředění s jediným cílem, aby pronikla do krásy drezurního ježdění. Roman jí také poradil spoustu pomůcek a vychytávek, jejichž fungování jí sednutím na Barona dokázal. Pro obě dvojice to byl zajímavý a přínosný víkend. Pro představu přikládáme krátké video. (za kvalitu videa se omlouváme, natáčel, kdo měl ruce )
 
Koník malý!!! V ROCE 2010 POŘÁDÁME OFICIÁLNÍ PARKUROVÉ ZÁVODY A HOBBY DREZÚRNÍ ZÁVODY !!!!
Po dlouhém bádání jsme usoudili, že je ten pravý čas, zase začít pořádat oficiální závody a jelikož stavební práce konající se okolo stájí jdou poměrně rychle ( nepočítejme zimní pauzu ) a věříme, že v době prázninové budou ukončeny, padl termín na přelom července a srpna. Oficiální parkurové závody se budou konat 31.7.2010 a připravili jsme parkury stupně Z až L a navíc pony parkury stupně L a S. Co se týče drezurních závodů, pro tuto sezonu jsme ponechali hobby závody konané 1.8.2010 a připravili jsme stupně Z1, Z3 a DÚ a do oficiálních drezurních závodů se pustíme v sezoně příští. 
 
Koník malýSOUSTŘEDĚNÍ S ROMANEM BRAVENCEM 09/2009
Mirka s Lady Elien se zůčastnili drezúrního soustředění v Těšánkách s Romanem Bravencem, jezdcem a trenérem působícím několik let v Německu. Soustředění sestávalo z dvoudenního tréninku, kdy si v rámci výcvikové hodiny sedl sám trenér na koně a poté prakticky radil samotným jezdcům. Mirka byla se soustředěním velmi spokojená, Roman Bravenec ji poradil jak na zapeklité přilnutí a dle jeho rad se tato záležitost výrazně zlepšuje. 
 
 Koník malý!!!  DNE 11. - 12. 7. POŘÁDÁME VEŘEJNÝ TRÉNINK DREZÚRNÍCH I PARKUROVÝCH SOUTĚŽÍ !!!
 Po delší pauze jsme se rozhodli dát o sobě zase vědět a uspořádáme prozatím neoficiální, zato však dvoudenní "závody".
 
POZVÁNKA NA ZÁVODY     zavody.doc [100 KB]
 
FOTO Z VEŘEJNÉHO TRÉNINKU 11.7.2009  
 

 

TOPlist