Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
 

JEZDECKÝ KLUB RAMIR‚ o.s.

Koně
 
ARTUR 
NAROZEN ???                        
OTEC ???
MATKA ???
   
 
   
Artur má v původu shetlandského ponyho a svou povahou to opravdu nezapře. Sašce pořídil v roce 2005 tohoto poníka Jožka Holub a Artur Sašu v začátcích pořádně vyškolil. Je svérazný a tvrdohlavý, přesto miláček stáje. Jeho záda jsou jak jídelní stůl, ale i s touto mírnou "obezitou" umí jezdce potrápit. Jeho velký kamarád Baron si s ním taky užívá pořádné bitky ve výběhu. Prostě maskot oddílu.
 
 
 
BARON 
NAROZEN 12.4.1999
OTEC LANDOS
MATKA BERTA PO AMON
   PRŮKAZ PŮVODU
 
      
Tento mohutný valach holštýnského chovu se dostal do jezdeckého klubu Ramir až v jeho 7 letech a hned se začal zúčastňovat se svou jezdkyní Radkou Hanáčkovou parkurů stupně Z-L. Je to úžasně spolehlivý parkurový koník a úspěchy na sebe nenechaly dlohou čekat. Po vynechané sezoně 2008 kvůli zdravotním problémům se s Radkou opět vrátili na kolbiště a do budoucna čeká Barona předávání svých zkušeností nastupující generaci, dceři Radky Hanáčkové Sašce.
 
 
 
DAMBRA 
NAROZEN 13.4.2004
OTEC LIKEN
MATKA DIANA PO FILIP
   
 
  
Tato kobylka sportovního jezdeckého pony byla zakoupena Radkou v roce 2008. Dambra byla březí, takže po sžití s novou jezdkyní ji čekaly mateřské povinosti. Je úžasně spolehlivá pro skákání, pracovitá pro drezůru a jako každý zdravý koník  si umí občas vyhodit z kopýtka, se Saškou jsou výborné kamarádky.
 
 
 
 
DIANA 
NAROZEN       17.3.1993
OTEC DIETWARD 23
MATKA FELICIE PO DUELLANO ZVĚRKOVICKÝ
   PRŮKAZ PŮVODU
 
     
Tato krásná, ale poněkud labilnější klisna pomohla své jezdkyni a majitelce Mirce Klvačové překonat nejistotu při skákání, byla to taková ta mašina, která skočí všechno. Na prvním společném veřejném tréninku v Martinicích spolu vyhrály parkur a poté se zúčastnily soutěže mini-maxi, kde vyhrály výkonem 160 cm. Na ošetřování byla tato klisna poněkud náročnější a málokoho si připustila k tělu. S Mirkou absolvovaly úspěšnou sezonu 2002, poté byla Diana zařazena do chovu a v roce 2004 byla prodána z důvodu odjezdu majitelky do Anglie.
 
 
 
EVROPA
NAROZEN 9.2.1993  -   15.11.2010
OTEC MYKONOS 22
MATKA EVROPA PO SAFLOR ŠINKVICKÝ
  PRŮKAZ PŮVODU
 
    
Evropa je sirotek vykrmený sunarem v Kvasickém JZD a od roku 1995 je v majetku Mirky Klvačové. Společně se zůčastňovaly parkurových závodů v sezonách 2000 - 2005 na úrovni stupně Z a ZL. Dvakrát byla březí, ale nikdy to nedopadlo dobře a zmetala. V důsledku špatného postoje předních nohou se potýká několik let s podotrochlozou předního kopyta a z tohoto důvodu byla také ukončena její závodní kariera a od roku 2006 si užívá vyjížďkový důchod s občasnou účastí na veřejných trénincích s Veronikou Štanzlovou. V roce 2009 začíná Evropa vyučovat Mirčinu dceru Kristýnu a v roce 2010 se spolu účastní také veřejného tréninku. Několik měsíců na to podlehla závažné nemoci ledvin 
 
 
 
 
CHARLIE 
NAROZEN 15.5.1990
OTEC QUONIAM II
MATKA         CHVÁLA PO CATALIN II
   PRŮKAZ PŮVODU
     
Charlie, alias Kája se dostal na Bělov ve svých 14 letech a bohužel do té doby si užil nehezký koňský život. Petrem Kousalem byl odkoupen z otřesných podmínek, s podváhou 150kg a po roční zotavovně u p.Jitky Peškové byl přivezen na Bělov. Vrhla se na něj nová panička - Markéta Kousalová, která ho začala úspěšně rozmazlovat. Společně se zůčastňovali v letech 2005-2008 hobby závodů. Kvůli vleklému problému s mezikostním svalem na přední pravé noze, byla jeho sportovní kariéra ukončena a přešel do důchodového režimu. Pro paničku je stále koněm č.1 a dle toho je o něj také pečováno.  
 
 
 
JAWANA
NAROZEN 19.3.2001
OTEC WAYKANAN SEN
MATKA LUNA PO JASMIN
   
 
     
Tato strakatá uličnice pobývá na Bělově od roku 2008, kdy bylo vyslyšeno několikaleté škemrání Markéty, která poznala Jawanu ve svých 7 letech na koňském táboře, kde ji uječené hříbě totálně učarovalo. Díky svéráné povaze této kobylky ( i jezdkyně ) nebyly seznamovací jezdecké začátky jednoduché a od jara 2009 se svěřili do rukou trenérky Ing.Evy Žaludkové, díky které se z nevychované Jawanky vyklubalo učenlivé zvíře a dokonce se tato zarytě westernová dvojice zůčastnila klasické drezůrní úlohy na domácích hobby závodech. Tato kobylka není výrazná jen svým "kravských zbarvením", ale především rapidním zlepšováním se a určitě o ní ještě uslyšíme.
 
 
 
LADY ELIEN
NAROZEN 6.4.2004
OTEC LADINOS
MATKA ERNA PO QUONIAM
  PRŮKAZ PŮVODU
 
          
Lady Elien je dcerou úspěšné drezúrní rakouské klisny a vynikajícího otce Holštýnského chovu. Narodila se v rakouské chovatelské stáji Mejon a jako půlroční odstávče v roce 2004 cestovala ke své nové majitelce Mirce Klvačové. Po bezstarostném dětsví na pastvinách, obsednutí, vítězství na zkouškách výkonnosti, třetím místě ve skoku ve volnosti čtyřletých klisem a prvních zkušenostech na parkurových závodech se zkušeným jezdcem p.Holubem se s majitelkou Mirkou začaly věnovat drezůrní disciplíně. Od roku 2009 se zůčastňují drezúrních závodů, zatím na úrovni stupně Z, v roce 2010 také na stupni L.
 
 
 
LEIDI 
NAROZEN 1995
OTEC LIBER
MATKA KORINA PO KORDON 32
   
 
       
Leidi se na Bělov dostala z rodinné stáje ve Střížovicích, kde pracovala na poli a v lese. V roce 2002  byla zakoupena Kaččinými rodiči a převezena na Bělov. Po zabydlení se hned začalo se skokovým tréninkem. Pod trpělivým vedením p. Josefa Holuba se Kačka s Leidi od úplných začátků propracovaly až k úspěšnému složení skokové licence v roce 2003. Ovšem v roce 2005 měla Leidi vážný úraz, kdy si zlomila loketní kost na přední noze a půl roku musela stát v boxe a nesměla se vůbec hýbat. S velkým štěstím se vyléčila a může zase sportovat. V sezoně 2010 se s majitelkou připravovaly zavítat na oficiální závody, což jim překazil další Leidinin úraz, který ji na celou sezónu vyřadil z práce.
 
 
 
 
 
QUEEN ELEN 
NAROZEN 1990
OTEC CALYPSO I
MATKA ROSSITTEN PO MALTESTER
   
 
 
       
Tato starší holštýnská dáma byla zakoupena Mirkou v listopadu 2010. Narodila se přímo v Holštýnksu, její sportovní kariéra byla velmi úspěšná, startovala na stupni ST v Rakousku a má také úspěšné potomstvo. Po skončení ve vysokém sportu se dostala do jezdecké školy v Bratislavě, kde se s ní stala kobylka učitelka - trpělivá, ale s chutí do práce. S novou jezdkyní i ošetřovatekou Kikčou se po navyknutí si na sebe pustí do práce, aby se mohly ukázat na nějakém tom veřejném tréninku a zvládnout zkoušky základního výcviku.
 
 
 
SEGAL
NAROZEN 24.3.1998
OTEC GLOWING
MATKA SOSENKA PO SCOTTISH RIFLE
   

 
     
 Jediný zástupce anglického plnokrevníka v naší stáji se nezapře a jeho živočišná povaha dokáže potrápit ošetřovatele i ostatní koníky. Patří už k rekvizitám oddílu, na Bělově je ustájen téměř od počátku oddílu. Prošel základním výcvikem a základní skokovou průpravou pod vedením Jožky Holuba, poté se z něj stal klasický vyjíždˇkový koník. K majitelce Denisi se časem přidala spoluopečovávatelka Katka, která je propagátorkou přirozené komunikace s koněm a zkoušela s ním i drezurní výcvik pod vedením ing.Evy Žaludkové. Segal je tedy všestranný koník. Majitelka pro Segala buduje domácí stáj, kde se po dokončení přestěhují. Bude nám chybět.
 
 
 
 
 
 
TOPlist