Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
 

JEZDECKÝ KLUB RAMIR‚ o.s.

Členská základna
V tuto chvíli tvoří členskou základnu :
 
PŘEDSEDA KLUBU                                  
 
Mirka Klvačová                               
        
MIRKA A DIANA                                    MIRKA A EVROPA                              MIRKA A LADY ELIEN                         MIRKA A LADY ELIEN
 
Mirka začala s koňmi v roce 1991 u klusáků, právě na Bělově, kde se naučila také základům jízdy na koni. V roce 1995 se stala majitelkou klisny Evropy. Jezdeckou licenci získala v roce 2001.
do 2001 - Mirka začínala svou jezdeckou kariéru se svou klisnou Evropou. Začátky byly težké, trenéři se střídaly, proto i výsledky byly střídavé. Při spolupráci s Honzou Sokolou začal trénink dostávat režim a pomalu se dostavovaly výsledky.
2002 - přibyla druhá klisna Diana, mnohem zkušenější, ale také psychicky labilnější a se špatnými zkušenostmi s lidmi. Jezdecky se ale s Mirkou shodly a měly společnou úspěšnou sezonu na stupni Z a ZL, kdy se umístily ve Středomoravské lize v kategorii Ženy na 5.místě.
2003 - další sezonu se Diana připravovala na mateřství a Mirka závodila opět s Evropou na stupni Z a ZL a to pod vedením p.Josefa Holuba, sezonu však kvůli Evropině zdraví nedokončily.
2004 - v tomto roce se Mirka vydala na zkušenou do Anglie, kde pracovala ve sportovní stáji světové úrovně, pro Tima Gredleyho.
2005 - opět vyráží na kolbiště dvojice Mirka a Evropa, v půlce sezony se však zase ozve Evropina podotrochloza a sezonu nedokončí. Na pastvinách však roste Mirce nová naděje, roční Lady Elien.
2007 - Mirka Lady Elien v lednu obsedla a pomalu se připravovaly na zkoušky výkonnosti, které nakonec Elien s jezdcem Honzou Sokolou na plné čáře vyhráli.
2008 - Po půlročním skokovém výcviku u p.Josefa Holuba na Žlutavách si vzala Mirka Lady Elien zpět na Bělov a zkusily se zůčastnit několika drezurních závodů a rozhodla se této disciplíně plně věnovat.
2009 - pod tréninkem ing. Evy Žaludkové se zůčastňovala Mirka a Lady Elien téměř všech drezurních závodů stupně Z v nejbližším okolí a sbírala zkušenosti, občas se podařilo i umístit se.
2010 - do této sezóny se vrhla dvojice s plnou vervou po poctivém zimním tréninku a na závody vyjíždí po celé Moravě. V první polovině sezony se zůčastňují drezúr stupně Z s velmi dobrými výsledky - úmístění na "bedně" a v druhé polovině sezony již získávájí první zkušenosti na úrovni stupně L. Úspěšná sezóna byla odměněna 3.místem ve Středomoravské lize v kategorii drezúra senioři.
 
 
 
MÍSTOPŘEDSEDA KLUBU
 
Radana Hanáčková
             
RADKA A LAND ROVER                    RADKA A LAVINA                                  RADKA A LOIRE                                RADKA A BARON
 
Radka začala s koňmi až v dospělosti, v roce 2001, kdy koupily společně s Mirkou Klvačovou bělovské stáje a začaly provozovat Jezdecký Klub RAMIR. Začátky byly samozřejmě těžké, zvláště proto, že začínala s nezkušenými koňmi. Jakmile se ale dostala pod trenérské vedení p.Josefa Holuba, začal se projevovat její jezdecký talent. Poctivě trénovat začala s plnokrevnou klisnou Huggy, která ji dokonale vyškolila. Jezdeckou licenci získala v roce 2003.
2003 - Radka se účastní veřejných tréninků a sbírá zkušenosti
2004 - Radka začala závodit se zkušným holštýnským valachem Land Roverem na stupni Z-L a byli velmi úspěšní, ve Středomoravské lize se umístili na úžasném 2.místě.
2005 - Radka přesedlala na svého osudového koně,  klisnu Lavinu, závodila opět na stupni Z-L a začala se řadit mezi úspěšné a známé jezdce v naší oblasti, ve Středomoravské lize na ni zase čekalo 2.místo.
2006 - S klisnou Lavinou povýšily až do stupně S, tedy mezi ty nejlepší v naší oblasti, ve Středomoravské lize skončily sezonu tradičně na 2.místě .
2007 - Lavina se vydala na chovnou dráhu a Radka závodila s dalším úžasným koníkem Baronem, tuto sezonu na stupni Z-L.
2008 - Radka se na tuto sezonu vrhla rovnou se dvěma koníky, Baronem a čtyřletou klisnou Loire, bohužel sezona nepokračovala tak jak si představovala, Baron se potýkal se zdravotními problémy a Loire byla po dvouch úspěšných stratech na stupni ZM prodána.
2009 - Baron byl na tom zdravotně podstatně lépe a Radka začala opatrně znovu závodit, nakonec se v průběhu sezony dostali opět až na stupeň L. Po ukončení závodní sezony se pustila Radka do absolvování kurzu pro cvičitele.
2010 - Radka s Baronem se zúčastnili několika málo závodů na začátku sezóny, poté si dali oddych.
 
 
 
ČLENOVÉ KLUBU
 
Alexandra Hanáčková
          
SAŠA A ARTUR                                 SAŠA A BARON                 SAŠA A DAMBRA                               PROSTĚ SAŠA
 
Saška je usměvané sluníčko našeho oddílu a u koní se pohybuje od malička, tudíž nikdo nepředpokládal, že by u nich nezůstala. Svého prvního koně dostala ve svých 5 letech a byl to neposedný poník Artur. Hodně Sašku potrápil, ale také vyučil. Základům ježdění ji naučil p.Holub společně s mamkou Radkou a právě proto je její styl už v tak útlém věku vynikající. Jezdeckou licenci získala v roce 2008. Saška si klidně zaskáče i na velkém koni, jmenovitě Baronovi. Pro svou jezdeckou kariéru však dostala sportovního pony, klisnu Dambru, se kterou se jí velmi daří a v sezonách 2008 a 2009 sbíraly jedno umístění za druhým a to dokonce i v konkurenci velkých koní.
do 2007 - Saška se zúčastňovala různých veřejných tréninků a sbírala zkušenosti.
2008 - Ve své první závodní sezoně závodila s klisnou Dambrou v parkurech pro pony, ve Středomoravské lize se umístila na 5.místě v dětech
2009 - Tuto sezonu závodí opět s Dambrou a to již do stupně ZM, společně s velkými koňmi, ve Středomoravské lize obsadila krásné 2.místo v dětech.
2010 - Saška s Dambrou vstupují do této sezóny s přáním účasti na soutěžích všestranosti. Proto střídají parkurové i drezúrní závody a na obou frontách se velmi dobře daří, což vyustí v kvalifikaci na Mistrovství České Republiky pro pony jak ve všestranosti, tak v drezúře i parkuru. Na MČR ve všestranosti, je bohužel od slibného výsledku dělil jen nezdar na vodní překážce. Za to na MČR ve skocích, se úmistila tato šikovná dvojice na nádherném 5.místě. Po tak úspěšné sezóně bylo samozřejmostí 1.místo Středomoravské jezdecké ligy v kategorii dětí, jak v parkurech tak v drezúře.
 
 
 
Kateřina Váchová
       
KAČKA A LEIDI  ZÁVODÍCÍ               KAČKA A LEIDI                 KAČKA A LEIDI V POHÁDCE            MODELKY KAČKA A LEIDI        
                 
Kačka začínala s konmi právě v JK RAMIR ve svých 10 letech. Se sponzorskou pomocí jejich rodičů byla pro oddíl pořízena huculská klisna Lucka, neurčitého věku, která Kačku výborně vyškolila a naučila základům ježdění. V roce 2002 se stala majitelkou klisny Leidi a poté začala trénovat pod vedením p.Josefa Holuba. Byla to velká naděje. V roce 2003 získala jezdeckou licenci.
2003 - Kačka se účastní několika veřejných tréninků a získávají s Leidi zkušenosti
od 2004 - Kačka s Leidi se pravidelně účastní veřejných tréninků v blízkém okolí - více nedovolují náročné studijní povinnosti
2009 - v Kačce se opět probouzí závodní duch a začíná pravidelně trénovat s Leidi pod vedení ing.Evy Žaludkové, uvivíme co následující sezóna přinese
2010 - licence obnoveny, tréning v plném proudu. Bohužel však hned na jaro přichází Leidinino zranění, kdy léčba se táhne celý rok.
 
 
 
Markéta Kousalová
        
MARKÉTA A CHARLIE     MARKÉTA A JAWANA                     MARKÉTA S 2 v 1                             SMÍŠEK MARKÉTA A CHARLIE
 
Markéta se pohybuje u koní od svých 6 let, začínala na ranči Nevada, poté získavala zkušenosti na ranči Kostelany a jak je zřejmé vždy tíhla k westernovému ježdění. Když dostala svého prvního koně Charlieho, ubytovala jej právě na Bělovské farmě. Pod vedením Zdeňky Juráňové si v roce 2006 udělala licenci WRC.
2005 - Markéta se s Charliem účastnila westernových hobby závodů a sbírala cené zkušenosti  
2006 - tuto sezónu se Markéta účastnila oficiálních závodů s Holly a Jessikou, které jí svými zkušenostmi pomohly k velmi hezkým výsledkům na předních pozicích
2007 - pro Markétu a Charlieho velmi nabitá sezóna plná westernových veřejných tréninků, trailů, distancí a také hobby parkurů. Zvláště v trailech se této dvojici velmi dobře dařilo
2008 - s počínajícími zdravotními problémy Charlieho se zůčastnili s Markétou ještě několika hobby trailů a poté byla závodní kariera Charlieho ukončena. Na podzim tohoto roku však přibyl druhý kůň a to strakatá, veselá klisna Jawana.
2009 - po počátečních neshodách a seznamování se, se Markéta s Jawanou vložily do trenérských rukou ing.Evy Žaludkové, která jim pomohla s přiježděním a dokonce se tato dvojice zúčastnila hobby drezúrních závodů, kde se velmi dobře umístily. 
2010 - Markéta s Jawanou je velmi všetraná dvojice. V této sezóně se zúčastnily veřejných tréninků jak v klasické drezúře, tak ve westernových soutěžích. Na obě soutěže se samozřejmě pilně připravovala pod vedením ing.Evy Žaludkové.
 
 
 
Kristýna Klvačová
         
KIKČA VOLTIŽ                                    KIKČA VOLTIŽ                                     KIKČA A EVROPA                                  KIKČA A EVROPA
 
Kikča se jako dcera Mirky pohybuje u koní opravdu od batolete, ve svých 5 letech začala navštěvovat voltižní oddíl TJ Voltiž Tlumačov a členkou byla až do konce roku 2009, tedy do svých 10 let.
do roku 2005 - občasné svezení na mamčiných koních
2005 - Kikča začíná svou voltižní karieru, vrcholem sezony je vystoupení se sourozenci Eimovými na výročním chovatelském dni Hřebčince Tlumačov
2006 - 2008 - Kikča se s voltižní skupinou D zúčastňuje většiny závodů pořádaných v ČR, velmi často se vrací s prvenstvím
2009 - Kikča přestupuje do voltižní skupiny Juniorů, kde si bude muset na úspěchy typu prvních umístění ještě nějaký čas počkat. Koncem roku se však bohužel po dlouhodobých neshodách s určitými členy oddílu rozhodla voltižní oddíl opustit. Kromě voltižních záležitostí, trénuje pravidelně na Evropě, kdy  se učí základům klasického ježdění.
2010 - skokový trénink dostává pomalu dvojici Kikči a Evropy do závodní nálady a vše je směřováno k účasti na domácích hobby závodech. Na těchto závodech se dvojici vedlo úžasně, obě kola šli čistě. Bohužel tato dvojice se musela ale na konci roku rozejít, Evropa nás navždy opustila.
 
 
 
Denisa Kopecká
Jana Mikeštíková
Veronika Štanzlová
Kateřina Šimčíková
 
 
BÝVALÍ, O TO DŮLEŽITĚJŠÍ ČLENOVÉ NEBO SPOLUPACHATELÉ
 
Josef Holub
      
JOŽKA A LAND JUWEL   JOŽKA A LAVINA                             JOŽKA TRÉNUJE                             JOŽKA A LADY ELIEN
 
Jistě nejzásadnější člen oddílu, vlastně až on nás všechny naučil jezdeckému umění, někoho víc, někoho míň. Jeho jméno je pojem v jezdeckém světě, procestoval kus světa, jezdil stovky koní na všech úrovních, je militaristycký jezdec každým coulem. V oddíle jsme ho přivítali od sezony 2003 a díky jeho jménu a kontaktům se i oddíl dostal do povědomí jezdecké společnosti. S ním jsme začali pořádat pravidelné hobby, či oficiální závody i srandamatche pro hobbysty. Jelikož je Jožka také uznávaný chovatel, po dobu jeho přítomnosti na Bělově se na pastvinách probíhalo spousta hříbat. Naše spolupráce skončila sezónou 2007, ale Jožka vždy bude členem, i když ne už oficiálním, našeho klubu.
 
 
Honza Sokola
Bedřich Zeman
Silvie Lečíková
 
Zuzana Větrová
       
 
 
 
 
TOPlist